Przewodnik użytkownika MovieStarPlanet. Kwiecień 2009.

Przegląd

Ten przewodnik użytkownika wyjaśnia główne pomysły MovieStarPlanet. Dla bardziej szczegółowych instrukcji, proszę odnieść się do filmów szkoleniowych w menu Pomoc na MovieStarPlanet.

Na MovieStarPlanet otrzymujesz osobistą, wirtualną MovieStar której używasz w filmach, pokojach rozmów oraz grach.

Twoja MovieStar zarabia dla Ciebie punkty Fame oraz StarCoins (wirtualne pieniądze na MovieStarPlanet) podczas Twojego uczestnictwa w wirtualnym świecie MovieStarPlanet.

StarCoins są zarabiane kiedy inni użytkownicy oglądają Twoje opublikowane filmy, kiedy Ty oglądasz i oceniasz filmy innych oraz kiedy grasz w gry w pokojach rozmów.

Punkty fame są zarabiane kiedy inni użytkownicy oglądają Twoje opublikowane filmy.

Twoja MovieStar zaczyna na poziomie 0, i kiedy zarabiasz punkty Fame podnosisz ten poziom. Każdy nowy poziom daje dostęp do nowych animacji oraz dostęp do pokoi rozmów przeznaczonych dla MovieStars z wyższym poziomem.

StarCoins mogą być użyte w sklepach żeby kupić ubrania, kostiumy, animacje, tła filmowe, muzyczne tła filmowe oraz rzeczy dla domu Twojej wirtualnej MovieStar.


Rozpoczęcie

Rozpoczynasz utworzeniem Twojej osobistej MovieStar, poprzez kliknięcie przycisku Nowy Użytkownik na stronie startowej MovieStarPlanet. Kiedy już to zrobisz otrzymujesz konto, którego możesz użyć do logowania się na MovieStarPlanet w przyszłości.

Utworzenie konta jest bezpłatne i każdy może je zrobić.

Kiedy już się zalogujesz, menu Pomoc w prawym górnym rogu otworzy Ci dostęp do filmów szkoleniowych które pokażą Ci jak robić filmy, jak zawierac przyjaźnie itd.


Filmy

Utworzenie nowego filmu

Nowy film zostaje utworzony poprzez kliknięcie przycisku "Nowy Film" w okolicy Miasto Filmów.

Pierwszy krok w utworzeniu filmu jest wybranie do 6 MovieStars które wystąpią w Twoim filmie. Możesz wybrać swoją własną MovieStar,MovieStars Twoich przyjaciół oraz kilka dodatkowych. Wszystkie MovieStars które wybrałeś są ustawione w kolejce i z tego rzędu możesz wybrać i zmieniać ubrania każdej MovieStar. Ubrania, z których możesz wybierać są ubraniami z osobistej szafy każdej MovieStar.


Utworzenie treści filmu

Kiedy już skończysz z wybieraniem MovieStars, ukazuje się Studio Filmowe. Tutaj reżyserujesz każdą scenę, wprowadzając tekst w dymek oraz wybierając animacje.

Proszę zwróć uwagę na pasek czasowy umieszczony na dole. Pasek czasowy jest używany do zmieniania i zarządzania czasem w każdej scenie, tak żeby łatwo było określić gdzie każda MovieStar powinna się znajdować oraz co każda MovieStar powinna robić w określonym czasie.

Proszę zobacz "Jak zrobić film" w materiałach szkoleniowych żeby zobaczyć jak używać paska czasowego.

Aż do 5 scen może być dodane do każdego filmu. Długość trwania każdej sceny może być ustalona dla każdej z nich oddzielnie. Każda scena może posiadać inne tło oraz inną muzykę. Dodatkowe tła oraz muzyka mogą być zakupione w sklepach z tłami i muzyką do filmów.


Ukończenie filmu

Kiedy film jest gotowy ukazuje się strona szczegółowa filmu. Tutaj możesz poprosić swoich przyjaciół, żeby powiedzieli swoje kwestie w filmie.

Kiedy film jest ukończony, możesz go opublikować poprzez kliknięcie przycisku, "Wyślij do przyjaciół".

Proszę zauważ, że nie możesz już zmienić filmu po tym, jak go opublikujesz.

Zauważ również, że nikt nie może obejrzeć Twojego filmu dopóki go nie opublikujesz, więc nie możesz zarabiac punktów fame ani StarCoins za film dopóki go nie opublikujesz.


Przyjaciele

Żeby nawiązać nowe przyjaźnie możesz wyszukiwać przyjaciół wpisując dany nick w wyszukiwarce, która jest dostępna w zakładce "Przyjaciele" w menu głównym. Proszę obejrzyj film szkoleniowy pt "Jak zdobywac nowych przyjaciół" żeby zobaczyć dokładnie jak to się odbywa.

Kiedy Twoi przyjaciele są aktywni na MovieStarPlanet, ich aktywność ukazuje się w zakładce dostępność przyjaciół na dole ekranu. Stamtąd możesz również rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi.


Chmurka "Co teraz robisz"

Chmurka "Co teraz robisz" jest umieszczona po lewej stronie ekranu na MovieStarPlanet. Tam możesz napisać co teraz robisz albo co myślisz. Kiedy klikniesz zapisz, wszystkim Twoim przyjaciołom ukaże się ta wiadomość. Dodatkowo, możesz także dodać swojej MovieStar animację albo wyraz twarzy, które pomogą Ci zilustrować Twoją wiadomość albo emocje, które Ci towarzyszą podczas wysyłania tej wiadomości.

Pokoje rozmów i gry

Jest pewna ilość dostępnych pokoi rozmów na określonym obszarze. Poza rozmawianiem, "Gra plaża" oraz "Quiz Cafe" oferują gry i quizy które gracze mogą użyć żeby wygrać StarCoins.


Sklepy

W rejonie Zakupy mozesz odwiedzać różne sklepy gdzie możesz kupić różne ubrania, nowe rzeczy dla Twojego pokoju, tła dla filmów oraz nową muzykę dla Twoich filmów

Możesz także pójść do Szkoły Aktorskiej i zakupić lekcję aby nauczyć się nowych ruchów (animacji). Animacje możesz wykorzystać w swoich filmach, oraz w chmurce "Co teraz robisz" oraz w pokojach rozmów.


Mój pokój oraz zmiana ubrań

W swoim pokoju możesz wyświetlić wszystkie swoje ubrania oraz wszystkie inne rzeczy które zakupiłeś w sklepach, tak żeby Twoi znajomi i inni mogli zobaczyć je w Twoim profilu publicznym.

W pokoju Zmień Ubrania możesz zmieniać rzeczy które masz na sobie. Możesz wybierać ze wszystkich rzeczy które zakupiłeś.


Księga Gości

Każda MovieStar posiada Księgę Gości, w której inne Gwiazdy Filmowe mogą pisać wiadomości oraz życzenia.